Безцінний вплив контрастних процедур.

 

Традиція загартовування організму холодною водою споконвіку вважалась найкращим способом  оздоровлення організму. Ще нашими предками було доведено,на скільки сильний ефект має  загартовування організму контрастним душем,а саме змінним чергуванням високої та низької температур. Чимало обрядів,які використовувались у народі для лікування та запобігання хвороб, були повязані саме з омиванням водою.

Мудрість пращурів помітили не лише в народі,але і в науці,адже науково доведено, що формула “Пар+Вода=Загартовування” є найкращим способом встановлення міцного імунітету,активного обміну речовин і, найголовніше – хорошого самопочуття.

Неоціненна користь благочинного впливу контрастних температур базується на   чергуванні  процедур розпарювання в бані та охолодження організму шляхом обливання чи занурення у купіль з водою. Дотримання даної послідовності процедур є одним з найкращих способів захисту організму від простудних захворювань,нормалізації роботи серцево-судинної системи та покращення тонусу м’язів організму.

При підвищенні температури середовища в організмі спостерігається розширення периферичних судин,посилення секреції потових залоз ,а отже ,таким чином,- посилення тепловіддачі. Натомість при пониженні температури середовища тепловіддача зменшується і збільшується теплообмін всередині організму,у свою чергу  скелетні м’язи починають генерувати більше енергії для підтримання нормальної температури тіла.  

Тобто чергування холоду та тепла ствалять організм у екстремальні умови та активізують захисні системи організму.Задіюючи всі термоцентри організму,збільшується обмін речовин,покращується відтік крові,спостерігається нормалізація частоти серцевих скорочень, а органи та система починають працювати у посиленому режимі.

Відро-водоспад для обливання водою.

Відро-водоспад є одним з найкращих способів здійснення загартовування. Процедура обливання дуже проста,адже потрібно лише потягнути за мотузку,як в цю ж мить тебе освіжать кілька літрів крижаної води. Відро-водоспад виготовляють з деревини і використовують як в бані,так і в сауні. Направлена струя потоку води в мить освіжає та тонізує організм,що сприяє загартовуванню.

Обливання холодною водою після розпарювання організму доступне всім бажаючим зайнятись процедурами   загартовування незалежно від віку.  Однак слід бути уважними людям із медичними протипоказаннями.

Рекомендації відвідувачам лазні

  • Перед тим як безпосередньо переходити до загартовування обливанням варто провести підготовку організму,щоб він звик до різких перепадів температури. По-перше взяти за правило мити руки та вмивати лице використовуючи холодну воду. По-друге ,на початковому етапі звикання хороші результати дає застосування наступних процедур:1.  Одна за одною заглиблюйте стопи у посудину з гарячою водою (40-42°C), а потім у посудину з холодною водою (12-15°C) .2. Короткочасно та почергово занурюйте ступні у холодну воду. З кожним разом відвідування лазні температура холодної води зменшиться, аж доки не здаватиметься крижаною.               3.Перемінно  обливайте все тіло теплою та гарячою водою після виходу з лазні. Першого разу температура води має бути не менше 35°C . По мірі звикання організму температуру поступово зменшують на 3-5°, доводячи до 25°C.
  • Для обливання можна використовувати відро-водоспад,яке має бути встановлене на рівні вище росту людини.
  • Обливатись потрібно швидко. Однак не варто зловживати обливанням  голови.
  • Важливою умовою процедури обливання є короткочасність дії та недопустимість переохолодження. За температури близько 12°C обливатись варто не більше однієї хвилини . Дана рекомендація стосується як досвідчених відвідувачів лазні так і початківців. Ознаками переохолодження  є:озноб, гусяча шкіра, синюватий відтінок шкірних покривів.  В атких випадках дієвим є розтирання тіла рушником та активні фізичні вправи.
  • Починати загартовування можна лише після інтенсивного вигріву тіла в лазні. Для цього часто може знадобитись навіть декілька підходів, та в залежності від ваших особистих відчуттів.
  • Для реабілітації після перенесених захворювань варто використовувати лише воду кімнатної температури ,також не більше однієї хвилини.
  • Закінчувати будь-які водні процедури варто насухо витершись,та розтерши тіло рушником.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here